Kvalita a lidskost stojí na férové ceně

Be Lenka logo Be Lenka
18.02.2021
Kvalita a lidskost stojí na férové ceně

Koupit si vytouženou obuv vyšší sumy dnes už není nemožné, stačí někdy počkat pár dní a díky častým vysokým slevám či sezónním výprodejům mohou být raz dva u Vás doma za výhodnější cenu. Dokonce za takovou, u které jste už vůbec neváhali, jestli ty boty skutečně potřebujete. Ale u nás v Be Lenka na slevy téměř vůbec nenatrefíte. Jsme poctivá “slow fashion” značka a rádi Vám vysvětlíme, proč je to tak ☺

Jaká je běžná praxe tzv. fast fashion značek, které tvoří často většinu našeho šatníku?

Tyto řetězce často touží po co nejvyšších ziscích, bez jakéhokoliv ohledu na dopad na život zaměstnanců či zprostředkovatelů výrobních materiálů. Náklady se proto snižují všude, kde je to možné.

Mnohokrát proto zaměstnancům vyplácí méně než minimální mzdu a nutí je pracovat ve zdravotně závadných podmínkách, často ilegálně a bez záruky sociálního nebo zdravotního pojištění.

Podle průzkumů by museli tito zaměstnanci pracovat alespoň třikrát tolik než dosud, aby si dokázali zajistit vše potřebné pro životní minimum.

Snižování nákladů nekončí jen u práce, na řadu často potom přichází i materiály. Jejich zajištění by mělo být stejně tak co nejlevnější, aby se minimalizovaly výrobní náklady.

Trnem v oku zastáncům ochrany zdraví a životního prostředí je i barvení materiálů, které se často používá při výrobě oblečení do fashion řetězců. Mnohá měření ukazují, že tyto materiály častokrát vysoce převyšují povolené normy a stávají se tak závadné pro lidskou pokožku. A i zaměstnanci často trpí zdravotními problémy s kůží či dýchacími cestami z důvodu manipulace s těmito chemikáliemi.

Samotné výrobky jsou obvykle kazové, protože se jedná o hromadnou strojovou výrobu tisíců kusů, které při takovém vysokém objemu není kapacitně možné důkladně zkontrolovat, a jednotlivé kousky nebyly navrženy s cílem dlouhé životnosti.

Co děláme v Be Lenka jinak?

Každý pár bot Be Lenka je kousek precizní ruční výroby, která je navíc lokální. Naše boty se šijí výhradně v České republice a na Slovensku, čímž, kromě jiného, šetříme emise za dopravu. S blízkostí výroby souvisí i to, že na výrobní proces můžeme dohlížet osobně, díky čemuž boty dorazí do Vašich rukou v té nejvyšší kvalitě.

Při výrobě se využívají osvědčené postupy výroby, aby boty vydržely co nejdéle a nemuseli jste je měnit každou sezonu. To činí celý proces komplexním a kvalitním zároveň. Než se boty dostanou až k Vám, projdou přibližně 100 páry rukou.

Šikovným pracovníkům při jejich úkonech pomáhají moderní stroje, ale výroba je stále ve velké míře ruční a každý pár osobitě tvarují a formují ruce obuvníka.

Jsme féroví k našim zaměstnancům

K poctivé výrobě patří i férové podmínky pro zaměstnance. Zakládáme si na tom, aby pracovali v důstojných podmínkách a každý měsíc dostali přiměřenou mzdu, včetně zdravotního a sociálního pojištění, přičemž právě tyto náklady tvoří vysoký podíl na ceně zboží. Protože nám a našim zákazníkům na lidskosti záleží.

Využíváme jen ty nejkvalitnější materiály

Prémiové, moderní, vysoce kvalitní a šetrně zpracovávané materiály, jako například merino vlna či kůže jsou základem každé kolekce. Tyto materiály se ale pro svou kvalitu pohybují ve vyšší cenové kategorii, za jakou je my musíme pořídit. I tady preferujeme evropské dodavatele před asijskými. To dělá naše boty dražšími, ale i kvalitnějšími.

Spokojenost našich zákazníků v různých zemích hovoří o kvalitě produktu a je důkazem toho, že výrobní procesy jsou nastaveny správně.

Ceny jsou rovněž nastaveny férově, nesnižujeme je, aby naši zaměstnanci měli neustálou motivaci vyrábět pro Vás to nejlepší a aby se k Vám mohl produkt dostat v kvalitě, na jakou jste zvyklý. Abyste se Vy i Vaše chodidla mohli těšit z Be Lenek tak, jak je máte rádi.


Děkujeme, že patříte mezi naše příznivce a zákazníky. Věříme, že reprezentujeme hodnoty, které i pro Vás mají velký význam. Těší nás, že i touto naší filozofií dokážeme budovat důvěryhodnou a smysluplnou značku, která Vám přináší komfort v chůzi.

Přihlaste 5% se k odběru našeho newsletteru

a získejte 5% slevu na Váš první nákup, exkluzivní nabídky a nejnovější informace.

Zajímají mě

Kliknutím na "PŘIHLÁSIT" souhlasíte se zařazením vaší emailové adresy do databáze provozovatele těchto stránek, a se zasíláním informací o jeho produktech a službách. Bližší informace o zpracování a ochraně osobních údajů a právech dotyčné osoby, jsou uvedeny zde