Kdo je Lenka?

Ahojte,

jsem Lenka. Žilinčanka, manželka, pracující mamina, žena, která se nerada nudí a vlastně to ani vedle práci a dětech neví. :-) Jsem žena, která ráda tvoří a své nápady neustále přeměňuji na skutečnost. Osud mi dal do vínku handicap, avšak naučila jsem se s ním žít a celý život se na svět dívám pozitivní optikou. Řídím se heslem, že ve všem člověk najde vždy i to dobré a že sny si třeba plnit. Já své sny žiji, věnuji se tomu, co mě baví a naplňuje a právě proto vznikl i internetový obchod belenka.sk. Odkdy se mi narodila první a později druhá dcerka a třetí synek, doslova jsem se zamilovala do šátků a nosičů na nošení dětí. Vymyslela jsem pro vás nosič vyráběn ze šátky, čímž se spojují dva jedinečné aspekty - pohodlnost a nepostradatelnost šátky s praktičností nosiče. Šátky a nosiče značky Lenka však nejsou pouze zbožím na nošení dětí. Do každého produktu vkládám sebe, své nápady a své srdce. Proto mi dovolte, abych se vám v krátkosti představila.

 

rodina

Narodila jsem se v Žilině. Jak jsem zmiňovala, od narození žiji s handicapem - nemám pravou ruku. Můj otec mě přivedl ke sportu, aby mi ukázal, že i s takovým tělesným omezením je možné žít plnohodnotným životem. Pod jeho trenérským vedením jsem se začala naplno věnovat atletice. Vystudovala jsem Sportovní gymnázium v Žilině a právě díky mému otci se mi podařilo doslova rozjet dráhu sportovkyně, reprezentantky Slovenska. Sklidila jsem řadu ocenění a přední umístění na paralympiády a mistrovství Evropy i světa v atletice.

1999 - 1. místo na Mistrovství světa v Barceloně ve skoku do dálky, titul Mistryně světa
2000 - 6. místo na paralympiádě v Sydney
2002 - 4. a 5. místo na Mistrovství světa ve francouzském Lille
2003 - 1. místo na Mistrovství Evropy v nizozemském Assenu v skoku do výšky
2007 - 1. místo na Mistrovství světa v Tchai-Pej (Taiwan) ve skoku do dálky, titul Mistryně světa
2008 - Cena Žilinského samosprávného kraje za reprezentaci a získané úspěchy
2009 - 2. a 5. místo na Iwasa Mistrovství světa v atletice v indickém městě Bangalore, titul vicemajsterky světa
2012 - 5. místo na XIV. paralympijských hrách v Londýně v skoku do dálky

 

Aktivně jsem přestala sportovat, když se mi narodila druhá dcerka. Děti jsou mým hobby, s nimi a manželem trávím svůj volný čas. Velmi rádi si jako rodinka vyjdeme na procházku či na výlet, setkáváme se se známými, rodinou a přáteli.

domcek

Dnes jsem tedy mamina dvou veselých holčiček a chlapečka, která se po mateřské dovolené vrátila zpět do práce - a hned se spoustou nových nápadů :-) Po příchodu dětí na svět jsem si nošení zamilovala, a to se vším, co k němu patří. Zkoušela jsem několik šátky a nosítka, stále jsem hledala něco pohodlnější. Šátky se mi velmi líbily a jako materiál mi vyhovovaly, avšak pro mě bylo vázání komplikované. Začala jsem tedy sama experimentovat a přemýšlet, jak spojit krásný a poddajný materiál šátky s jednoduchou manipulací s nosítkem. Toto spojení spatřilo světlo světa přesně 17. května 2015 - byl to den, kdy jsme ušili náš úplně první šátkové nosítko.


Spolu s partou lidí kolem mě jsme nosiče vynovili a vylepšili, aby vyhovovaly všem, i těm náročným požadavkům nosících maminek a tatínek. Naši nabídku jsme rozšířili o šátky, tašky, barefoot boty a další doplňky, aby si každý vybral to své.

 

Jak se šijí nosítka Lenka

Nosítka šije tým profesionálních švadlen s velkou precizností a smyslem pro detail. Ke každému nosiči a ke každé šátku přidáváme velkou dávku lásky a radosti a velmi nás těší, že se k nám vrací zpět v podobě Vaší spokojenosti.

Příběh se jménem Lenka se díky Vám neustále posouvá dál a my jsme nesmírně šťastní, že naše šátky a nosítka přinášejí krásné chvíle nošení rodičům a dětem po celém světě.

 

Děkujeme, že jste navštívili naši stránku.

 

Vaše Lenka