Kdo je Lenka?

Kdo je Lenka?

Ahojte, jsem Lenka. Žilinčanka, manželka, pracující mamina, žena, která se nerada nudí a vlastně to ani vedle práci a dětech neví. :-) Jsem žena, která ráda tvoří a své nápady neustále přeměňuji na skutečnost. Osud mi dal do vínku handicap, avšak naučila jsem se s ním žít a celý život se na svět dívám pozitivní optikou. Řídím se heslem, že ve všem člověk najde vždy i to dobré a že sny si třeba plnit. Já své sny žiji, věnuji se tomu, co mě baví a naplňuje a právě proto vznikl i internetový obchod belenka.sk. Odkdy se mi narodila první a později druhá dcerka a třetí synek, doslova jsem se zamilovala do šátků a nosičů na nošení dětí. Vymyslela jsem pro vás nosič vyrobený ze šátky, čímž se spojují dva jedinečné aspekty - pohodlnost a nepostradatelnost šátky s praktičností nosiče. Šátky a nosiče značky Lenka však nejsou pouze zbožím na nošení dětí. Do každého produktu vkládám sebe, své nápady a své srdce. Proto mi dovolte, abych se vám v krátkosti představila.

Narodila jsem se v Žilině. Jak jsem zmiňovala, od narození žiji s handicapem - nemám pravou ruku. Můj otec mě přivedl ke sportu, aby mi ukázal, že i s takovým tělesným omezením je možné žít plnohodnotným životem. Pod jeho trenérským vedením jsem se začala naplno věnovat atletice. Vystudovala jsem Sportovní gymnázium v ​​Žilině a právě díky mému otci se mi podařilo doslova rozjet dráhu sportovkyně, reprezentantky Slovenska. Sklidila jsem řadu ocenění a přední umístění na paralympiády a mistrovství Evropy i světa v atletice.

1999 - 1. místo na Mistrovství světa v Barceloně ve skoku do dálky, titul Mistryně světa 

2000 - 6. místo na paralympiádě v Sydney 

2002 - 4. a 5. místo na Mistrovství světa ve francouzském Lille 

2003 - 1. místo na Mistrovství Evropy v nizozemském Assenu v skoku do výšky 

2007 - 1. místo na Mistrovství světa v Tchai-Pej (Taiwan) ve skoku do dálky, titul Mistryně světa 

2008 - Cena Žilinského samosprávného kraje za reprezentaci a získané úspěchy 

2009 - 2. a 5. místo na Iwasa Mistrovství světa v atletice v indickém městě Bangalore, titul vicemajsterky světa 

2012 - 5. místo na XIV. paralympijských hrách v Londýně v skoku do dálky

Aktivně jsem přestala sportovat, když se mi narodila druhá dcerka. Děti jsou mým hobby, s nimi a manželem trávím svůj volný čas. Velmi rádi si jako rodinka vyjdeme na procházku či na výlet, setkáváme se se známými, rodinou a přáteli.

Dnes jsem tedy mamina dvou veselých holčiček a chlapečka, která se po mateřské dovolené vrátila zpět do práce - a hned s kopou nových nápadů :-) Po příchodu dětí na svět jsem si nošení zamilovala, a to se vším, co k němu patří. Zkoušela jsem několik šátky a nosiče, stále jsem hledala něco pohodlnější. Šátky se mi velmi líbily a jako materiál mi vyhovovaly, avšak pro mě bylo vázání komplikované. Začala jsem tedy sama experimentovat a přemýšlet, jak spojit krásný a poddajný materiál šátky s jednoduchou manipulací s nosičem. Toto spojení spatřilo světlo světa přesně 17. května 2015 - byl to den, kdy jsme ušili náš úplně první šátkové nosič. 

Spolu s partou lidí kolem mě jsme nosiče vynovili a vylepšili, aby vyhovovaly všem, i těm náročným požadavkům nosících maminek a tatínek.

Jak se šijí nosiče Lenka 

Nosiče šije tým profesionálních švadlen s velkou precizností a smyslem pro detail. Ke každému nosiči a ke každé šátku přidáváme velkou dávku lásky a radosti a velmi nás těší, že se k nám vrací zpět v podobě Vaší spokojenosti.

Dnes však firma Be Lenka vyrábí kromě ergonomických nosičů a šátků na nošení dětí i nosičské a těhotenské bundy, svetry či mikiny, které se těší oblibě maminek na celém světě. Zároveň jsme v roce 2017 začali s výrobou barefootovej obuvi a jsme velmi rádi, že je vyhledávanou a vysoce hodnocenou mnohými barefootovými nadšenci nejen v našich končinách, ale už i v Americe, Kanadě, Francii, Estonsku a mnoha jiných státech.

Příběh se jménem Be Lenka se tak díky Vám neustále posouvá dál a my jsme nesmírně šťastní, že naše šátky, nosiče či boty přinášejí krásné chvíle nošení a bosého chození rodičům a dětem po celém světě.

Děkujeme, že jste navštívili naši stránku

Vaše Lenka