Slova odborníků

mudr-martina-blaskova-pediatricka_small

MUDr. Martina Blašková
Pediatrička

Nošení dětí zajišťuje blízký kontakt mezi rodičem a dítětem, rodiče mohou nošením v šátku nebo ergo nosítku zajistit pocit blízkosti a bezpečí. Doporučuji nošení, ovšem s ohledem na fakt, že všeho moc škodí, takže nosit byste určitě neměli 24 hodin denně, ale hlavně v případech, kdy potřebujete mít volné ruce, dětem jdou zoubky nebo mají reflux.

Je ovšem nutno zvolit vhodnou pomůcku, ať už šátek nebo nosítko. Ergonomické nosítko Lenka doporučuji, protože splňuje všechny požadavky pro správné a zdravé nošení. Lenka nosič je navržen tak, že zajišťuje vhodnou polohu nožiček dítěte a také správnou polohu zad. Lenka nosítko má vyvýšenou zádovou opěrku, která poskytuje oporu hlavičky. Zkoumala jsem rostoucí nosítko se starým i novým bederním pásem, mým testováním prošly i nerostoucí nosítka. Konstatuji, že všechny splňují výše uvedené požadavky.

Nosítka Lenka budu i nadále maminkám doporučovat. 

 

MUDr. Richard Durmis
Ortopéd

Vnímám ve svém okolí, že nošení dětí nabírá na popularitě. Při zachování správných podmínek je pro zdraví dítěte velmi prospěšné a přínosné. Je však důležité si uvědomit, zejména v případě novorozenců, že uložení dítěte do šátku nebo nosítka musí vždy zaručovat správnou polohu a podporu páteře i nohou z důvodu pokračujícího vývoje kloubů. 

Nosítka Lenka jsou kvalitně zhotoveny a splňují všechny ergonomické požadavky. Vyvýšená zádová opěrka zajišťuje ideální oporu hlavy dítěte, bederní pás podporuje správné podsazení.

Nosítka Lenka rodičům doporučuji. 

 

MUDr. Alena Nemcová
Dětská neuroložka

V ambulanci dětského neurologa je velmi častým problémem diastáza břišních svalů s následní juvenilní kyfózou (vyklenutí zad v křížové části). Právě nošení miminek v ergonomických nosičích nutí děťátko zapojovat paravertebrální (vedle páteře) svalstvo v hrudní a hlavně křížové oblasti, čímž prospívá ke správnému vývoji hlubokého muskulárního svalstva v dané oblasti. Z vlastních zkušeností mohu říci, že u nošených děti se reflux a kolikové bolesti bříška objevují vzácněji. Lenka nosítka jsou navrženy tak, aby splňovaly všechny požadavky správného a ergonomického nošení, to znamená nožičky ve správné poloze, zakulacená záda a podpora hlavičky, kterou zajišťuje kapuce. Jelikož jsou nosítka rostoucí, krásně se přizpůsobí miminkům různého věku. Lenka nosítka mohu maminkám jedině doporučit.

 

Záznamy nebyly nalezeny...