Barefoot
& babywearing

Be Lenka je slovenská značka vyrábějící prémiové
barefoot boty a ergonomická nosítka pro děti.
Naší vizí je změnit obouvací a pohybové návyky
lidí po celém světě. Kvalitní ruční výroba, inovace
a udržitelnost jsou pevně zakořeněné v naší DNA.

Objevuj

Barefoot & babywearing

Objevuj

 

Příběh Be Lenka se začal psát v roce 2017 díky Lence Cenigové a Juraji Fehervarimu, dvěma lidem, pro které limity neznamenaly omezení, ale příležitost.

 

 

Udržitelnost a kvalita

Věříme v slow fashion a naše zákazníky učíme, že je lepší nakoupit jednou a pořádně, než často a nekvalitně. Společně tak snižujeme uhlíkovou stopu i množství produkovaného odpadu. Využíváme lokální zdroje a vyrábíme v evropských zemích se silnou obuvnickou tradicí-na Slovensku, v České republice, Portugalsku a Itálii.

 

 

Vývoj a výzkum

Při výrobě používáme ty nejmodernější technologie, jaké jsou aktuálně na trhu. Zároveň klademe vysoký důraz na výzkum a vývoj, protože chceme pro naše zákazníky jen to nejlepší. Při výrobě obuvi je důležité znát stavbu a funkci chodidla při různých každodenních aktivitách.

Objevuj

Výskum a vývoj

Pri výrobe používame tie najmodernejšie technológie, aké sú aktuálne na trhu. Zároveň kladieme vysoký dôraz na výskum a vývoj, pretože chceme pre našich zákazníkov len to najlepšie. Pri výrobe obuvi je dôležité poznať stavbu a funkciu chodidla pri rôznych každodenných aktivitách. Spojili sme preto sily s expertmi z Univerzity Palackého v Olomouci, kde sa zaoberajú analýzou pohybu. Dokážu merať svalovú aktivitu chodidiel prostredníctvom kamerového systému a silových alebo tlakových plošín. Vďaka získaným 3D skenom vyrábame topánky podľa najpresnejších anatomických predpokladov.

Ocenění & média

Rovněž jsme hrdě reprezentovali barefoot komunitu z celého světa na výstavě EXPO 2020 v Dubaji. Za uplynulých pět let máme též na svém kontě více než 100 zmínek v médiích na Slovensku i v zahraničí.

Ocenění a média

Nadace Be Lenka

Cítíme společenskou zodpovědnost a zároveň máme přirozenou touhu pomáhat jiným. Od našeho vzniku jsme neustále podporovali různé charitativní projekty a akce. Právě proto vznikla Nadace Be Lenka.

Nadace Be Lenka