O nás

BeLenka

 

Snažíme se vrátit ke kořenům. K tomu, co bylo dobré, na co jsme v našem uspěchaném světě zapomněli - a to novým, moderním a nám srdci blízkým způsobem. Šátky a ergonomickými šátkovými nosítky spojujeme rodiče s jejich dětmi a našimi barefoot botami vracíme lidem kontakt se zemí.

 

O nás | Be Lenka O nás | Be Lenka

Barefoot boty pro celou rodinu

Barefoot boty představují jedinečný koncept obuvi umožňující návrat k našim kořenům – k chůzi naboso. Při chůzi naboso se stimulují nervové zakončení na chodidle, zlepšuje se držení těla, koordinace, balanc a dokonce se zlepšuje nálada. O benefitech chůze naboso si můžete přečíst u nás na blogu. Jaké jsou tedy BeLenka barefoot boty? Ultra lehké, maximálně ohebné a flexibilní, s tenkou podrážkou, která Vám umožní kontakt s povrchem, po kterém chodíte. Boty jsou vyráběny z prémiové kůže a zimní modely jsou zatepleny Merino vlnou. Vyrábíme je v srdci Evropy s důrazem na kvalitu a obuvnickou tradici, a to s použitím co nejlokálnějších surovin.

Šátky a nosítka na nošení dětí

Šátky a nosítka na nošení dětí jsou vyrobeny z šátkoviny a dokonale spojují pohodlnost a unikátnost šátkoviny s praktičností a jednoduchostí nosítka. Naše produkty jsou certifikované, pojí se v nich vysoká kvalita materiálu a unikátní propracovaný design. Mají vyšší gramáž a díky tomu jsou vhodné po celé nosící období. V naší nabídce najdete nosítka, šátky všech standardních délek, ring slingy i rebozo šatky.

 

O nás | Be Lenka O nás | Be Lenka

Udržitelnost a kvalita

V BeLenka věříme, že nejlepší cesta k udržitelnosti je zbytečně nenakupovat - věříme v slow fashion. Tuto filozofii se snažíme odevzdat i našim zákazníkům. Proto při výrobě našich produktů klademe vysoký důraz na kvalitu a zpracování, využívaní co nejlokálnějších surovin a podporujeme tradiční lokální výrobu. Naše produkty jsou vyráběny v srdci Evropy - na Slovensku a v České republice. V zemích, kde je silná obuvnická tradice a my jsme hrdí, že díky Vám a Vaší víře v naši značku můžeme v této tradici pokračovat a vnést do ní moderní a inovativní principy s láskou k lidem i k přírodě. Díky precizností a smyslu pro detail Vám naše výrobky budou přinášet radost dlouhou dobu. Raději si koupit jednou a pořádně než často a nekvalitně. Tak společně uděláme něco pro planetu a snížíme naši uhlíkovou stopu i množství produkovaného odpadu. S láskou k přírodě přistupujeme nejen k designování a produkci našich výrobků. Be Lenka se angažuje v různých zelených projektech. Věříme, že spolu uděláme svět lepším místem. Zelenějším, s méně odpadem a zdravějšími lidmi. Místem, kde jsou principy fair-trade samozřejmostí. Místem, kde lidi dělají uvědomělé rozhodnutí a kde má kvalita a etický background přednost před kvantitou. Místem, kde nadčasovost a funkčnost porazí sezónnost. Díky Vám a Vaší podpoře se nám to určitě podaří.

O nás | Be Lenka O nás | Be Lenka

Naše mise

V Be Lenka se nebojíme snít odvážné sny. Našim cílem je změnit pohybové a obouvací návyky lidí po celém světě. Chceme lidem nabídnout barefoot obuv, která je vyráběná udržitelným způsobem a s láskou k přírodě. Budoucnost módy vidíme v slow fashion. Naší vizí jsou boty, které po donošení jednoduše hodíte do kompostu. Zero waste.

V BeLenka je pro nás každý zákazník středobodem zájmu a jeho spokojnost je našim hnacím motorem. Etické a příjemné pracovní zázemí je pro nás prioritou, princip fair-trade je v nás hluboko zakořeněný. Proto ke každému zaměstnanci či obchodnímu partneru přistupujeme s respektem a úctou. Díky tomu žijeme naše sny společně, a to nás žene vpřed ještě s větší vervou. S každým dosaženým cílem si klademe laťku výš a výš. „Ne“ a „nedá se“ nejsou v našem slovníku. Be Lenka není “jen” firma, je to rodina. A kousek této naší rodiny dostanete od nás i Vy v každém našem výrobku.