Ekologie v Be Lenka

Ekologie v Be Lenka | Be Lenka Ekologie v Be Lenka | Be Lenka

V Be Lenka věříme, že každá moderní značka by měla mezi základní hodnoty řadit i ohleduplnost ke společnosti a k životnímu prostředí. A proto se každý den zamýšlíme nad tím, jak vyrábět boty tak, aby měly co nejmenší dopad na životní prostředí. Silně nás k tomu motivují nelichotivé fakta o módním průmyslu, který je zodpovědný za 10% uhlíkových emisí lidstva, což představuje více emisí než všechny mezinárodní lety a námořní doprava dohromady. Každoročně si však lidé koupí přibližně 80 miliard kusů oblečení a obuvi. Smutným faktem je, že na skládky se dostává ročně až 85% nepoužitého, ale vyrobeného textilu a obuvi. Ekvivalent jednoho popelářského auta plného textilu a obuvi se každou sekundu spálí nebo vyhodí na skládku.

 

My však chceme vyrobit jen tolik bot, kolik skutečně potřebujete. Odhadnout správné rozložení velikostí nebo modelů není vždy jednoduché i když právě tam směřuje naše největší pozornost při plánování výroby. Přece jen téměř v každé kolekci najdeme nějaké překvapení.

 

I když se snažíme při výrobě být maximálně šetrní k přírodě, přece jen si výroba bot vyžaduje pár emisí. Nechceme proto vytvářet tyto emise pro výrobu bot, které by později stály nevyužité ve skladu. Také nechceme přepravovat boty, které by opět stály nevyužité ve skladu. A do třetice skladování bot rovněž vyžaduje malou zátěž pro životní prostředí.

 Pochopitelně, pokud výroba není masová, ale vyrábějí se jen kousky, které se skutečně využijí, víme sami důkladně zkontrolovat každý výrobek tak, aby se téměř vůbec nestávalo, že k vám přijde chybný kousek. Zaměřena pozornost na každý produkt, ne na obrovské množství, přináší i nám dobrý pocit, že vám posíláme skutečně jen to nejlepší z našich dílen.

 

A to jsou hlavní důvody proč si můžete u nás všimnout časté předprodej bot. Předprodej je tak fér k vám, nám i životnímu prostředí. Těšíme se, že takto můžeme vyrobit i vám váš vytoužený pár s menším zatížením přírody a společnosti.